OKUL YÖNETİM SİSTEMİ

Okullarımızda gerçekleştirilen tüm iş ve işlemlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlayan web tabanlı bir yazılımdır.

Sağladığı Fayda ve Kazanımlar;

 1. Öğrencilerin olumlu ve olumsuz yönlerinin takip edilmesini sağlar.

 2. Geç kağıdı ve izin kağıdı gibi belgelerin daha hızlı verilmesi sağlar.

 3. Sınıf yoklamalarında olmayan öğrencilerin velilerine anlık sms gönderir.

 4. Personel çalışma performanslarının takibini sağlar.

 5. Ayın sınıfı ve ayın öğrencilerini belirler.

 6. Lcd Ekranların yönetimini sağlar.

 7. Turnike Sistemiyle Entegre çalışır

 8. Toplu Sms Gönderimini Sağlar


Okul Yönetim Sistemi, İstanbul'da müdür yardımcısı olarak görev yapan bir öğretmen tarafından yazılmış ve geliştirilmiştir. Program herhangi bir ticari amaç güdülmeden oluşturulmuş ve ilk zamanlar isteyen okullara ücretsiz dağıtılmıştır. Günümüzde de kar amacı gütmeden sadece sunucu ve sms maliyetine kurulum yapılmaktadır. Türk Mill Eğitim Sistemine Önemli Kazanımlar Getiren Bu Programın Temelleri, Bir Öğretmenler Kurulu Toplantısında Atılmıştır.

OYSİS

 • Kolay Sorun Tespiti ve Tedbir Alma
  Kılık kıyafet, ödev, geç kalma gibi olumsuz davranışları alışkanlık haline getiren öğrencilerin, kolaylıkla tespit edilmesi ve tedbir alınmasını sağlar.

 • Kolay Sınıf Yoklaması
  Öğretmen Sınıf yoklaması aldığında olmayan öğrencilerin velilerine anlık sms gider ve idareciler de an itibariyle duruma hakim olurlar. Bir öğrencinin sınıfta olup olmadığını anlamak için dersin bölünmesine gerek kalmaz.

 • Kolay ve Hızlı İzin Sistemi
  İdari personelin zamanının büyük bir kısmını alan geç kağıdı, derse kabul kağıdı, izin kağıdı gibi işlemlerin çok daha hızlı olmasını sağlayarak iş yükünü azaltır, öğrenci yığılmalarını önler ve veliye anlık sms gönderir, istatistik çıkarılmasını sağlar.

 • Kolay Sorun Girişi
  Aynı anda birden fazla öğretmen sorun girişi yapabilmesi sayesinde Törene geç kalanların isimlerinin alınması gibi işlemler çok daha hızlı yapılmasını sağlayarak, derse daha fazla geç kalınmasını önler.

 • Kolay Döküm Alma
  Bir öğretmen ya da idareci, herhangi bir öğrencinin durumunu istediği an görebilir, ne kadar hangi sorunlardan yakalanmış ve hangi öğretmen tarafından uyarılmış, kaç kez derse geç kalmış ne kadar izin kullanmış gibi bilgileri veya olumlu yönlerini hızlıca görebilir. Performans notlarını verirken bu bilgileri dikkate alabilir. Aynı şekilde bir sınıfın durumunu veya tüm okulun durumunu inceleyebilir. Örneğin şimdiye kadar en çok kıyafetten yakalanmış öğrencileri filtreleyebilir. Ya da diğer sorunların filtrelenmiş dökümlerini alabilir.

 • Veli Paneli
  Bir veli her hangi bir zaman diliminde çocuğunun durumunu inceleyebilir, ne kadar geç kalmış, ne kadar kıyafet sorunu yaşamış, ne kadar izin kullanmış gibi bilgileri anlık olarak görebilmektedir.

 • Toplu SMS
  Toplu sms sistemiyle entegre çalışabilen bu sistem, ayrıca herhangi bir sorun girişini anlık olarak doğrudan veliye mesaj (sms) olarakta gönderebilmektedir.

 • Öğrtmen ve Personel Çalışma Performansını Takip Edebilme
  Öğretmenlerin sorun takip hassasiyetlerini ve Pesonellerin çalışma performanslarını takip edebileceğimiz bu sistemin uygulandığı okullarda eğitim öğretimde yaşanan sorunların kısa bir sürede büyük oranda azaldığı gözlemlenmiştir.

 • Lcd Ekran Yönetimi
  Okul Koridorlarında bulunan lcd duyuru ekranlarının etkin ve verimli kullanımı sağlanmıştır. Bu sistem sayesinde lcd ekranlarda an itibariyle hangi sınıfta hangi öğretmen var, hangi sınıfların dersi boş, günün nöbetçi öğretmenleri gibi bilgilerin gösterimi sağlanmıştır. Hastanelerde doktor ve içeride bulunan hasta ve kaçıncı sırada olduğumuz gösteren monitörler bu duruma yakın örnek gösterilebilir. Lcd ekranları görmek yada değiştirmek için fiziksel olarak okulda olmamız gerekmemektedir. Cep telefonu üzerinden çektiğiniz bir resmi anında ekranlara slide olarak aktarabilmekteyiz ve istediğimiz duyuruyu girebilme imkanımız bulanmaktadır.
 • Donanım Gereksinimleri

  Sistemin çalışması için herhangi bir ek donanım malzemesinin satın alınmasına gerek yoktur. Tüm personelin Cep Telefonları bu sistemin araç ve gerecidir.

  Sistemin Kurulumu ve İşleyişi


  NOYA YAZILIM
  Hemen Kurulum İçin: 0212 238 99 32 - 0532 650 81 77